+420 596 511 975-6
 sekretariat@domovvesna.cz

Aktuality

20.4.2020

Informace o životě v Domově Vesna

 v době pandemie coronaviru.

 
Vážení příbuzní, přátelé a známí našich uživatelů,
jsme přesvědčeni, že Vás velmi zajímá, jak žijí naši uživatelé v Domově Vesna během coronavirové pandemie. Proto bychom Vás chtěli alespoň takto informovat o tom, jak vypadá běžný život v našem domově v této neobvyklé a nelehké době.
K dnešnímu dni, tj. 20. dubnu 2020 nebyl v Domově Vesna ani jeden potvrzený případ výskytu nemoci Covid-19. Všichni uživatelé a veškerý personál prošli během minulého týdne testováním a výsledky všech testů byly negativní.
Byla přijata opatření, aby nedošlo k šíření nákazy do domova – personál je povinně vybaven rouškami, všichni zaměstnanci byli poučeni a proškoleni o dodržování nezbytných zásad k zamezení šíření viru. Všechny pokoje uživatelů a všechny provozní místnosti  jsou vybaveny desinfekcí. Uživatelům bylo doporučeno, aby co nejméně opouštěli své pokoje a  hlavně aby se neshlukovali ve velkých skupinách. V případě hezkého počasí je otevřena zahrada a je uživatelům k dispozici, samozřejmě ale za dodržení nezbytných opatření. Co se týká stravování, uživatelé jedí ve svých pokojích, kam jim je dováženo jídlo. 
Kantýna je uzavřena a jak jistě víte, platí zákaz donášky jakýchkoli věcí včetně potravin do domova. Všichni uživatelé mají možnost objednat si potřebné věci prostřednictvím aktivizačních pracovníků, kteří je hromadně nakoupí a přivezou.
Uvědomujeme si, že některá opatření se mohou zdát neúměrně přísná a  zbytečná. Věřte nám ale, že naší snahou je v prvé řadě zabránit zavlečení nákazy do našeho domova.

jb

Mohlo by Vás zajímat...


Chci dostávat informace o novinkách z této stránky na můj e-mail     

Domov Vesna